Life coaching
Czym jest Coaching?
Coaching wedlug standardów ICF to ciągła relacja interpersonalna, która pomaga ludziom osiągać wyjątkowe rezultaty w życiu, karierze, firmie i organizacjach. Dzięki coachingowi klienci pogłębiają swoją wiedzę, poprawiają swoje wyniki i polepszają jakość swojego życia.

Internation Coach Federation ( ICF ) jest największą i najstarszą ogólnoświatową organizacją zrzeszającą profesjonalnych coachów. Od ponad dwudziestu lat aktywnie działa na rzecz rozwijania profesji coachingowe poprzez: określanie standardów kompetencyjnych i etycznych, dostarczanie niezależnej struktury akredytacji dla programów coachingowych oraz budowanie międzynarodowej społeczności akredytowanych coachów

Dla kogo jest Coaching?
Jest skierowany dla każdego, kto chce w sposób świadomy i skuteczny wprowadzić zmiany w swoim życiu poprzez koncentrację na osiąganiu swoich indywidualnych celów.
Life Coaching
Life coaching skupia się na wzroście jakości życia poprzez rozwiązywanie osobistych problemów i odnajdywanie drogi do osiągnięcia postawionych celów. Jest mocno nastawiony na rezultaty i stosowanie skutecznych narzędzi. Coaching zakłada, że każdy człowiek ma w sobie wystarczające zasoby, aby poradzić sobie ze swoim problemem.

Dlatego coach nie jest osobą, która zmienia ? jest raczej kimś, kto wskazuje kierunek i może dostarczyć potrzebnych narzędzi, dzięki którym osoba coachowana samodzielnie dokona zmiany w swoim życiu lub podejmie się kroków wymaganych do osiągnięcia celu.

Coaching przyśpiesza postępy klienta dzięki uświadamianiu mu potencjalnych konsekwencji podejmowanych wyborów. Coaching koncentruje się na obecnym stanie klienta i na jego dążeniach oraz chęci podejmowania działań, dzięki którym osiągnie cel, do jakiego zmierza.

Jak wygląda proces Coachingowy?
Na całość procesu składa się zwykle od kilku do kilkunastu sesji coachingowych.
Sesje coachingowe odbywają się w formie osobistych spotkań lub wideokonferencji
Czas trwania sesji wynosi 60 minut i zakłada zaangażowanie osoby coachowanej przez min. 6 sesji z częstotliwością raz w tygodniu.
Obszar sesji: praca nad Twoim indywidualnym celem lub obszarem do niezbędnym dla Twojego rozwoju. Komunikacja z life coaching jest bezpośrednia i koncentruje się o tym co ?tu i teraz? w pełnym zaufaniu i poszanowaniu własnych potrzeb.
Coaching par i małżeństw
Coaching dla par i małżeństw może okazać się niezwykle pomocny dla partnerów pragnących wzmocnić ich wzajemne relacje. Jest szansą na przezwyciężenie bieżących trudności w związku, zapobiega pogłębianiu się narastającego kryzysu i wzmacnia wzajemny rozwój w związku. Coaching może być pomocny także dla par, które rozważają możliwość separacji lub rozwodu. Wspólne spotkania z coachem stają się ?ostatnią próbą? porozumienia i wyjścia z impasu. Często celem pracy pary, bądź małżeństwa, staje się uzyskanie lepszego wzajemnego zrozumienia, znalezienie skutecznych sposobów porozumienia się i rozwiązywania problemów.
Dla kogo?
Związek dwojga ludzi pełen jest dynamizmu i wyzwań. Coaching dla par i małżeństw jest propozycją dla tych wszystkich osób w związku, dla których jest on ważny, które chcą o niego walczyć, zadbać o jego rozwój. Pomocny może okazać się także dla tych par/małżeństw, które zastanawiają się, czy rozstanie/separacja/rozwód byłyby dla nich najlepszym rozwiązaniem.
Ile trwa?
Czas trwania: około 3 – 6 miesięcy
Ilość spotkań: zalecane minimum 10 sesji raz na 2 tygodnie
Jak wygląda proces coachingu dla par i małżeństw?
Rozpoczynamy proces od sesji konsultacyjnej, w trakcie której ustalamy obszary, cele i zasady naszej współpracy. W oparciu o standardy ICF i kontrakt coachingowy. Każda kolejna sesja zakończy się Waszymi decyzjami, pomysłami, planami działań, które następnie będziecie mogli wcielić w życie. Będziecie dochodzić do nich poprzez m.in. szukanie odpowiedzi na pytania zadawane przez coacha, przyglądanie się sytuacji z różnych perspektyw, udział w proponowanych ćwiczeniach coachingowych, pracy z przestrzenią i narzędziami coachingowymi.
Jakie daje rezultaty?
Efekty, jakich możecie spodziewać się po coachingu, to:

– Znalezienie rozwiązań aktualnych problemów

– Przezwyciężenie bieżących trudności

– Poradzenie sobie z kryzysem w związku

– Lepsze radzenie sobie z konfliktami

– Poprawa i wzmocnienie wzajemnych relacji i porozumienia

– Lepsze zrozumienie partnera, poznanie w większym stopniu jego uczuć i potrzeb

– Podjęcie ważnych dla związku decyzji i ustaleń

– Znalezienie wspólnej wizji relacji i wytyczenie celów